Taneral Pro – czy ta opaska rzeczywiście ma szansę zmniejszyć bóle kręgosłupa? Wasze opinie

Za prawdziwą chorobę XXI wieku uznaje się obecnie cukrzycę. O ile faktycznie problem z tym schorzeniem jest poważny, tak nie wolno zapominać o jeszcze jednej rzeczy, z którą boryka się coraz więcej osób na świecie.

Mowa o bólach kręgosłupa. To już nie jest problem wyłącznie osób starszych, niepełnosprawnych czy po poważnych wypadkach. Nierzadko dotyka to również osoby młode, w sile wieku i zdrowe fizycznie. Ból kręgosłupa utrudnia codzienne funkcjonowanie, pogarsza komfort życia, a do tego bagatelizowany tylko pogłębia problemy.

Czy zmagając się z nim można poprawić jakość swojego życia bez stosowania groźnej dla zdrowia chemii? Rozwiązaniem może być Taneral Pro, a przynajmniej tak zapewnia producent. Sprawdźmy więc, z czym dokładnie mamy do czynienia.

Co to jest?

Możecie być zaskoczeni, ale nie jest to żaden kolejny suplement diety w formie kapsułek, tabletek lub proszku do rozpuszczenia w wodzie. Nie jest to również żaden produkt medyczny dostępny wyłącznie na receptę. To pas magnetyczny, niepozorne akcesorium, które według producenta ma skutecznie rozwiązać większość problemów wywołujących bóle kręgosłupa, a konkretnej odcinka lędźwiowego.

Powodów, dla których plecy nam sztywnieją i bolą, może być mnóstwo. Do najczęściej spotykanych zalicza się:

 • zwyrodnienie kręgosłupa określane mianem artrozy odcinka lędźwiowego,
 • nadwyrężenie mięśni,
 • naturalne osłabienie mięśni,
 • dyskopatia.

Dlaczego w ogóle boli? Kręgosłup zbudowany jest z kręgów połączonych ze sobą elastyczną tkanką. To właśnie dzięki niej możemy wyginać się na wszystkie strony. Gdy tkanka ulega uszkodzeniu, kręgi trą bezpośrednio o siebie. To w tym momencie pojawia się ból. Proces ten pogłębia się z biegiem czasu.

Dalsze nadwyrężanie kręgosłupa uszkadza kręgi coraz bardziej, pojawiają się zwyrodnienia, a w późniejszym czasie stany zapalne. W skrajnych przypadkach kręgosłup po prostu nam się usztywnia.

Taneral Pro, a więc opaska magnetyczna, ma przyczyniać się między innymi do szybszej regeneracji uszkodzonych tkanek. Producent gwarantuje, że najpóźniej po 28 dniach stosowania opaski będzie można całkowicie uwolnić się od bólu.

Jak używać opaski?

Produkt przeznaczony jest do codziennego noszenia na ciele. Jak zapewnia firma odpowiedzialna za jego produkcję, akcesorium zostało zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z niego nie powodowało żadnego dyskomfortu.

Opaskę magnetyczną należy po prostu zakładać na siebie każdego dnia, najlepiej na gołe ciało. Dzięki elastycznej budowie można dopasować ją do każdej sylwetki. Według zapewnień Taneral Pro jest niezwykle cienki, przez co nie widać go pod ubraniem. Jednocześnie nie powoduje on dyskomfortu termicznego w upalne dni.

Możliwe skutki uboczne?

W tym przypadku nie mamy do czynienia z żadnym suplementem diety czy innym produktem medycznym, który może zawierać w swoim składzie groźne związki chemiczne. Nie musimy przyjmować żadnych tabletek czy smarować swojego ciała kremami lub żelami. Zakładamy po prostu opaskę na swoje ciało, a więc trudno oczekiwać tutaj negatywnych skutków ubocznych.

Co ważne, producent chwali się na swojej oficjalnej stronie, że pas był już używany przez ponad 14 tysięcy osób na całym świecie. Naszym zdaniem to najlepszy dowód na to, że wystąpienie negatywnych skutków ubocznych jest raczej mało prawdopodobne.

Jak zbudowany jest i jak działa pas magnetyczny?

Pewnie zastanawia Was, jak został wykonany ten produkt, prawda? Okazuje się, że konstrukcja jest wyjątkowo prosta. Zewnętrzną część pasa stanowi elastyczny, oddychający materiał, który łatwo dopasować rozmiarem do własnych potrzeb. To co najważniejsze skrywa się oczywiście głębiej.

Na całej długości opaski znajdziemy łącznie 12 niewielkich magnesów. Według producenta każdy z nich generuje pole magnetyczne o mocy około 500 gausów. Jest to wartość w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. Co ciekawe, do wypełnienia zastosowano tutaj turmalin, czyli minerały zaliczane do grupy krzemianów. Okazuje się, że w procesie leczenia kręgosłupa mają one istotne znaczenie.

Jak w takim razie działa ta opaska? Jest to tak naprawdę proces dwuetapowy. Na początek odczuwamy obecność wspomnianego wcześniej wypełnienia z turmalin. Pas ogrzewa nasze ciało na całym odcinku lędźwiowym. Utrzymanie odpowiedniego ciepła przede wszystkim ożywia komórki, przyspieszając tym samym procesy regeneracyjne kręgosłupa.

Wyższa temperatura dodatkowo łagodzi ból. Magnesy natomiast przede wszystkim rozluźniają mięśnie i bardzo wyraźnie zmniejszają napięcie. Mniej obciążony kręgosłup szybciej się regeneruje. Wpływ na leczenie bólu, zwyrodnień oraz stanów zapalnych ma mieć również naprężenie samego paska. Mocno zaciśnięty usztywnia i tym samym wspomaga pracę mięśni.

Opinie użytkowników?

Większość użytkowników opisujących swoje doświadczenia z pasem w internecie, ku naszemu zaskoczeniu naprawdę poleca ten produkt. Choć nie udało nam się znaleźć rzetelnego potwierdzenia tego, że Taneral Pro regeneruje zniszczony kręgosłup, to jednak okazuje się, że bardzo skutecznie pomaga on w walce z bólem.

Opiniujący chwalą sobie szybkie działanie, jak i wygodę noszenia. Nie udało nam się do tego znaleźć żadnych informacji na temat negatywnych efektów długotrwałego noszenia produktu. Spora część osób uważa nawet, że to bezpieczna alternatywa dla łykania tabletek przeciwbólowych

Jaka jest cena i gdzie kupić produkt?

Ile trzeba zapłacić za ten produkt? Standardowa cena to 319 zł i zanim uznacie, że to bardzo dużo, to spójrzcie na to z nieco szerszej perspektywy. Wspomagając się suplementami trzeba regularnie kupować kolejne opakowania z tabletkami lub kapsułkami. Tutaj kupujemy opaskę raz i możemy z niej korzystać tak długo, jak tylko się nam podoba.

Firma zapewnia, że do produkcji zastosowała wysokiej jakości materiały. Jeśli faktycznie tak jest, to może one wytrzymać nawet kilka lat intensywnej eksploatacji.

Co jednak jeszcze ważniejsze, na stronie producenta Taneral Pro często oferowany jest w promocyjnej cenie, nierzadko nawet z blisko 50-procentowym rabatem, a więc za około 169 zł. Ważnym podkreślenia jest jeszcze to, że opaskę można zamówić wyłącznie na oficjalnej stronie producenta.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.3]

Taneral Pro - opinie z forum:

 1. brono pisze:

  czy jak bóle faktycznie miną, to dalej trzeba go nosić? Nie zakładając go przez dłuższy czas problem nie powraca?

 2. limba3 pisze:

  Orientuje się ktoś może, jakie są opcje dostawy tego produktu przy zamówieniu z oficjalnej strony producenta? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji…

 3. allso pisze:

  ta firma daje jaką gwarancję satysfakcji? Jeśli efekty będą mierne, to można liczyć na zwrot kasy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *