Orange Love – czy warto zamówić usługę? Wasze opinie

Orange Love – czy warto zamówić usługę? Wasze opinie
2.9 (57.6%) 25 vote[s]

Firma Orange to obecnie jeden z największych polskich operatorów telefonii komórkowej, który jednak specjalizuje się również w dostarczaniu internetu mobilnego, światłowodowego, jak i pakietów telewizyjnych.

Oferta firmy na pewno znana jest wielu osobom, ale być może nie każdy słyszał o dość ciekawej, według nas, usłudze Orange Love, która wręcz stworzona jest dla rodzin. Czym jest ta oferta, co w niej dostajemy i ile to w ogóle kosztuje?

Co to jest?

Strona główna usługi. Źródło: https://www.orange.pl/view/love

Orange Love to w zasadzie specjalny pakiet abonamentów skupiających w jednej usłudze kilka innych. Opcja wydaje się idealna dla rodzin, choć na pewno będą mogły z niej skorzystać również te osoby, które płacą abonament telefoniczny, za telewizję oraz internet i po prostu chcą zmniejszyć swoje rachunki.

Zasadza działania jest prosta, a więc im więcej usług się wybiera, tym niższa staje się łączna cena. Co bardzo ważne, nie trzeba być aktualnym klientem firmy Orange, aby skorzystać z tej usługi i obniżać swoje comiesięczne rachunki, co zresztą gwarantuje sam operator. Warto wspomnieć o tym, że firma może dzisiaj pochwalić się nie tylko rozbudowaną bazą klientów, ale także jednym z szybszych internetów światłowodowych w kraju, jak i bardzo rozbudowaną ofertą telewizji cyfrowej. Przyjrzymy się w takim razie temu, co tak naprawdę znajduje się w pakiecie.

Oferta dla klientów prywatnych

Połączenie w jedno abonamentu komórkowego, telefonu domowego, telewizji cyfrowej oraz internetu światłowodowego. Tak w skrócie można opisać tę usługę. Jak gwarantuje firma, zawarcie wszystkich tych abonamentów w jednej cenie powoduje znaczące obniżenie łącznych rachunków. Sprawdziliśmy to i faktycznie, po podliczeniu identycznych abonamentów z pakietu cena łączna była o wiele niższa.

Dobrą wiadomością na pewno jest elastyczność oferty. Nie musimy decydować się na korzystanie z wszystkich 4 opcji, jeśli tylko któraś z nich jest nam niepotrzebna. Mamy na stronie specjalny konfigurator usług, z którego pomocą dość łatwo dopasujemy je do własnych potrzeb, ale ofertę tak naprawdę można podzielić na 3 osobne zestawy, i są to odpowiednio:

 • najwyższy pakiet, w którym znajdziemy internet światłowodowy, kartę SIM do telefonu komórkowego, telefon domowy oraz telewizję cyfrową;
 • średni posiada 3 abonamenty w jednym i w stosunku do wyższej opcji nie ma tutaj telefonu domowego;
 • najniższa opcja to 2 usługi w jednym, a więc telefon komórkowy oraz internet domowy.
Szczegółowa oferta. Źródło: https://www.orange.pl/view/love

Jak widać, w każdym z tych pakietów mamy internet i tutaj ważna informacja, jest możliwość dopasowania prędkości łącza do własnych potrzeb. Oczywiście im szybsze łącze chcemy, tylko wyższa będzie cena. Należy jednak pamiętać o tym, że w tej ofercie Orange dostarcza internet światłowodowy i póki co można z niego korzystać na dość ograniczonym obszarze Polski.

W podstawowych pakietach mamy tylko jedną kartę SIM do telefonu komórkowego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamawiać kolejne i tym samym objąć abonamentem telefonicznym w ramach jednego pakietu całą rodzinę. Jak gwarantuje operator, otrzymanie dodatkowej karty SIM jest bardzo proste, a abonament, który zostanie do niej przypisany tańszy niż w przypadku oferty standardowej.

Oferta przygotowana specjalnie z myślą o firmach

Przed chwilą wspomnieliśmy o pakietach dedykowanych osobom prywatnym, przede wszystkim rodzinom, ale okazuje się, że są one dostępne również dla dużych firm. Na czym polega różnica? W przypadku firm pakiet składa się z telefonu komórkowego oraz bardzo szybkiego internetu światłowodowego, ale za to tutaj w ramach jednego abonamentu dostajemy 2 osobne karty SIM, co na pewno jest bardzo atrakcyjne.

Pakiety oraz ich cennik

Chyba wystarczy już tej teorii, prawda? Czas sprawdzić, co faktycznie znajduje się w pakietach. Zacznijmy może od tych, które przygotowane są dla osób prywatnych.

W ramach najwyższego pakietu, z 4 usługami w jednym, dostajemy odpowiednio:

 • internet 100, 300 lub 600 Mb/s (do wyboru);
 • telefon komórkowy z nielimitowanymi rozmowami, wiadomościami oraz internetem 5GB;
 • telefon domowy bez limitu rozmów;
 • 103 kanały telewizji, w tym 47 w jakości HD.

Pakiety różnią się jedynie szybkością internetu i zapłacimy za nie, odpowiednio od najwolniejszego internetu, 99,99 zł, 109,99 zł lub 119,99 zł.

Jeśli nie chcemy korzystać z telewizji to możemy wybrać opcję bez niej przy identycznych warunkach pozostałych usług do tych, które opisaliśmy przed chwilą. W tym przypadku jednak mamy do wyboru tylko internet 100 Mb/s lub 300 Mb/s, a cena wynosi odpowiednio 79,99 zł lub 89,99 zł miesięcznie.

Urządzenia. Źródło: https://www.orange.pl/view/love

Możemy również wybrać jedynie telefon komórkowy oraz internet, za co miesięcznie będziemy musieli płacić prawie 80 zł. Oczywiście należy pamiętać o tym, że wszystkie wspomniane ceny dotyczą opcji bez samego urządzenia, a więc telefonu komórkowego. Chcąc zamówić również telefon musimy liczyć się z płaceniem rat za niego, które oczywiście podniosą nam łączną opłatę.

Prosta oferta przygotowana dla firm

W przypadku firm oferta jest dużo prostsza i bardziej przejrzysta. W ramach podstawowej usługi Orange Love dla firm dostajemy 2 karty SIM z nielimitowanymi połączeniami oraz wiadomościami, a do tego szybki internet światłowodowy w cenie 84,88zł +VAT.

Za dodatkowe 15 zł można wykupić sobie pakiet rozmów na terenie Unii Europejskiej. Można również dokupić kolejne karty SIM, płacąc miesięcznie za każdą z nich 19,99 zł + VAT. Ostatnią opcją jest podniesienie prędkości internetu, która standardowo wynosi 100 Mb/s. Jeśli chcemy 300 Mb/s to dopłacimy miesięcznie 8,13 zł + VAT, a za najszybszy internet do 600 Mb/s dopłacimy 32,52 zł + VAT.

Opinie klientów

Dla pewności sprawdziliśmy również opinie, które klienci operatora korzystający z tej usługi dość powszechnie zamieszczają w internecie. Ludzie zazwyczaj chwalą sobie nie tylko niższą cenę przy korzystaniu z kilku abonamentów, ale przede wszystkim dużo większą wygodę, gdyż zamiast kilku rachunków, płaci się jeden zbiorczy.

Klienci chwalą sobie także doskonałą stabilność internetu, dużo ciekawych kanałów w telewizji cyfrowej oraz brak problemów z zasięgiem telefonii komórkowej.

Czy warto zamówić?

Nie da się oczywiście tak jednoznacznie ocenić, czy usługa faktycznie jest godna uwagi. Jej największą wadą jest z pewnością to, że w każdym z pakietów musimy korzystać z internetu i jest to internet światłowodowy, a więc wciąż mało rozwinięty w naszym kraju. Jeśli jednak tylko znajdujemy się w jego zasięgu, to według nas warto skorzystać z kalkulatora opłat, który dostępny jest na stronie operatora. Naprawdę może się okazać, że przechodząc do Orange i łącząc kilka usług w jedną, będzie można sporo zaoszczędzić.

Orange Love - opinie z forum:

 1. hej, a nie ma jakiejkolwiek możliwości zamówienia pakietu bez internetu? Akurat jest mi on kompletnie niepotrzebny bo mam lokalnego, osiedlowego operatora, który daje dobre łącza w fajnej cenie.

  Odpowiedz
 2. Interesuje mnie jedna sprawa, na jak długi okres czasu trzeba się wiązać z nimi umową? Orientuje się ktoś bo nie mogę znaleźć informacji na stronie.

  Odpowiedz
 3. nie wiecie czy mają może jakieś fajne telefoniki do tych abonamentów w rozsądnej cenie? Szukam czegoś w miarę wydajnego, bo lubię sobie pograć. Piszcie proszę co polecacie 😉

  Odpowiedz
 4. chyba najrozsądniejsza oferta tego operatora, gdyby ktoś pytał

  Odpowiedz
 5. Lipa, mam Orange love internet +telefon komórkowy a za stacjonarny muszę płacić oddzielnie żenada .

  Odpowiedz
  • Idź do salonu i połącz usługi. Dziwne że płacisz osobno.

   Odpowiedz
 6. Denerwujące, jest wydzwanianie w sprawach umowy, naciskanie na przyjęcie usługi, której nie potrzebuję. Umowę mam zaktualizowaną na 24 m-c.

  Odpowiedz
 7. Mamy pakiet orange love extra .
  Nie można wykonać połączeń z telefonu stacjonarnego , komunikat „połączenie nie może być zrealizowane ” .
  Sprawdziłam płatności , faktura zapłacona 10 dni przed terminem.
  Zgłosiłam na czacie i taka odpowiedz :
  „Sprawdzamy poprawność działania Twoich usług, poczekaj chwilę.
  Jeżeli przyczyna uszkodzenia leży po Twojej stronie to naliczymy op�atę za wizytę serwisanta 49 zł lub za naprawę 129 zł”

  Postraszyli ? Bój się zgłaszać bo zapłacisz ?
  Żenada . Gdybym wybrała w czacie że chcę podpisać nową umowę to myślę że za sekundę był by telefon konsultanta z ofertą 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz