Prezenty na gwiazdkę – co kupić najbliższym by sprawić im radość?

Każdy lubi dostawać prezenty, jednak ich kupowanie dla innych sprawia często duże problemy. Pewnie dlatego tuż przed świętami Bożego Narodzenia największym powodzeniem w Internecie cieszą się strony, na których znaleźć można pomysły na prezent.

Z naszym poradnikiem znalezienie inspiracji prezentowych będzie z pewnością jeszcze łatwiejsze.

O prezentach warto pomyśleć dużo wcześniej

Najczęstszym powodem problemów z prezentami jest to, że ich zakup odkładany jest na ostatnią chwilę. Niestety zakupy nawet tydzień przed świętami wiążą się z tłumem ludzi nerwowo biegających po sklepach i przebranym towarem na półkach. W takich warunkach znalezienie ciekawych rzeczy graniczy z cudem.

Dlatego o gwiazdkowych prezentach warto pomyśleć już pod koniec października. Obserwacja bliskich, rozmowa z nimi, a także systematyczne przeglądanie ofert różnych sklepów będą nasuwały na myśl różne pomysły na prezent, które za każdym razem trzeba zapisywać. Z takiej listy pomysłów łatwiej będzie wybrać ten najlepszy, którego zakup można zrealizować nawet kilka tygodni przed świętami.

Wcześniejsze zakupy powinny być także korzystniejsze pod kątem ceny, gdyż dysponując większą ilością czasu, można poszukać tańszej oferty danego produktu w Internecie i zamówić go bez obaw, że nie dojdzie w terminie.

Skąd czerpać pomysły na prezenty?

Źródła inspiracji zostały już wspomniane, a są nimi: Internet oraz obserwacja bliskich i rozmowy z nimi. W Internecie znaleźć można nie tylko konkretne porady co kupić osobie w danym wieku i danej płci, ale także sklepy z prezentami (zazwyczaj z gadżetami) oraz całą kopalnię sklepów internetowych praktycznie ze wszystkim.

Dużo ważniejsza przy wymyślaniu prezentów jest analiza potrzeb i upodobań bliskich, których trzeba czymś obdarować. Być może mamie kończy się drogi krem na zmarszczki albo perfumy, być może tata opowiada nieustannie o jakimś autorze i jego najnowszej powieści, a być może partner z wypiekami na twarzy ogląda reklamy najnowszej konsoli do gier? Oczywiście nie każde potrzeby i marzenia bliskich można spełnić, choćby ze względu na zawartość portfela.

Jeśli nie ma się dużych zasobów gotówkowych wystarczy kupić drobiazg, ale przemyślany. Warto by nawet niewielki przedmiot nie był uniwersalny i pierwszy z brzegu. Jeśli będzie to książka, to ulubionego autora lub w ulubionym gatunku osoby obdarowywanej, jeśli apaszka lub krawat, to w kolorach pasujących do urody lub reszty garderoby itp.

Osoba otrzymująca prezent powinna od razu poczuć, że jest on dedykowany wyłącznie dla niej i że ten kto go wręcza wybierał go długo i z dużym zaangażowaniem. Wówczas z pewnością sprawi się radość prezentem, nawet jeśli będzie on skromny i tani.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *