Barcelońskie atrakcje na wyciągnięcie ręki.

Popularna Hiszpania przyciąga turystów nie tylko wspaniałymi plażami, ale i miastami, na terenie których można do woli wędrować w otoczeniu rewelacyjnych zabytków. Wśród tych ośrodków miejskich, do których wycieczki zaglądają najchętniej, znajduje się Barcelona.

Nie powinno to dziwić, gdyż jest ona jednym z najpiękniejszych hiszpańskich miast. Tutejsza starówka zaliczana jest to grona najpiękniejszych w całej Europie, a przecież nie tylko nią może się pochwalić Barcelona. W czasie wycieczki po tym mieście można ujrzeć wiele innych atrakcji. Gdzie zatem warto się wybrać?

Z pewnością warto odwiedzić tak wspaniałą część miasta, jaką jest Dzielnica Gotycka, czyli Barri Gotic. Dzielnica ta skupia się wokół potężnej katedry. Dumą dzielnicy tej jest wspaniała kolekcja zabytków, z których większość pochodzi z czasów, gdy zakładano miasto. Można tu znaleźć ślady budowli sprzed 2000 lat, albo przynajmniej wspomnieć o nich podczas wycieczki po tej części Barcelony.

Wspaniałą przeszłością może się pochwalić m. in. to miejsce, w którym dziś stoi katedra. Wiadomo, że stała tam niegdyś rzymska świątynia Herkulesa, po której zachowały się do dziś trzy kolumny. I choć obecna katedra jest budowlą z XIII – XV wieku, warto pamiętać o jej znacznie dłuższej historii. Sama katedra jest obiektem godnym zwiedzenia, a to ze względu na wspaniałe wnętrze.

To wyjątkowo ciekawy przykład katalońskiego gotyku oraz raj dla każdego miłośnika zabytków sakralnych. Płaskorzeźby oraz witraże, które można obejrzeć w tym miejscu, z całą pewnością zasługują na uwagę. Miłośnicy sztuki sakralnej mogą się tez wybrać z wizytą do tak ważnej placówki, jaką jest Muzeum Katedralne. Najstarsze prezentowane w nim rzeźby i obrazy pochodzą z XIV wieku, a prezentowana tu kolekcja ma ogromną wartość.

Ci turyści, których interesuje Barcelona i jej dzieje, powinni znaleźć w czasie wycieczki czas na to, by zajrzeć do Muzeum Historii Miasta. Można tu zapoznać się z ciekawymi dokumentami oraz eksponatami, pokazującymi, w jaki sposób Barcelona rozwijała się w kolejnych epokach. Miejscem, które turyści cenią bardzo wysoko, jest też bulwar La Rambla.

To tętniący życiem deptak, po którym goście spacerują wyjątkowo chętnie. Przyciąga też barceloński port oraz nowoczesne akwarium, będące miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny. Hiszpania, a w szczególności Barcelona, stały się kierunkami atrakcyjnymi dla miłośników architektury secesyjnej. Jednym z największych walorów Barcelony jest ciekawa kolekcja budynków zaprojektowanych przez Gaudiego. To tym obiektom turyści poświęcają coraz więcej uwagi, dzięki czemu turystyka na terenie tego miasta rozwija się doskonale.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *